۲۹
خرداد

طراحی و تولید عوامل ارزانی و گرانی پله دوبلکس

مدل تولید عامل ارزانی و گرانی پله دوبلکس

مدل اجرای پله گرد تفاوت هایی در ظاهر و دستور ساخت آن بوجود می آورد. به طور مثال اگر بخواهیم پله دو محور ورق و دو محور باکس را با هم مقایسه کنیم:

پله دوبلکس

پله دو محور ورق به طور نرمال با ورق 8 الی 10 میلیمتر در دو طرف کف پله ها اجرا می شود در صورتی که پله دو محور باکس با 4 لایه ورق که دو به دو تبدیل به باکس می شوند ساخته می شود. ضخامت نرمال این ورق ها از 4 الی 12 میلیمتر است. همچنین در میان این باکس ها تسمه هایی با عرض 6 سانتیمتر و ضخامت 4 الی 10 میلیمتر که اصطلاحا به آنها استیفنر می گوییم به کار برده می شود که مانع از پیچش باکس پله خواهد شد. قاعدتا تفاوت در مصالح و ساخت پله در قیمت پله نیز تفاوت ایجاد خواهد کرد.

مدل طراحی عامل ارزانی و گرانی پله دوبلکس

طراحی دو بعدی و سه بعدی هر پروژه منحصر به آن و متناسب با شرایطش می باشد. طراحی مهندسی آن طراحی هست که بعد از بازدید کارشناس فنی شرکت سازنده از محل پله انجام می گیرد. طراحی دیگر که برخی شرکت ها بلافاصله و با اطلاعات دریافتی از مشتری انجام می دهند نیز امکان پذیر است.
گاهی این طراحی اولیه و بازدید مستلزم دریافت هزینه می باشد که در مجموع هزینه های پروژه را برای مشتری افزایش می دهد و مشتری تصور می کند قیمت پله بیشتر از سایر سازندگان است. که البته هزینه هایی بجا برای سیستم سازنده آن شرکت می باشد. اما گاهی بعضی از شرکت ها از جمله شرکت ایران استیرز آفرهایی برای مشتریان خود ارائه می دهند که جزو نقاط جاذب برای مشتری محسوب می شود. از آن جمله می توان به ارائه مشاوره و طراحی اولیه بصورت رایگان اشاره کرد. همچنین در مجموعه شما (ایران استیرز) بازدیدهای داخل تهران بصورت رایگان انجام می شود و بازدیدهای خارج از تهران هزینه ای حداقلی دربر خواهد داشت که بعد از انعقاد قرارداد از مبلغ کل کسر می گردد.

برای ما آشنا شدن با مشتریان و دوستان جدید و ارائه اطلاعات مهندسی در جهت گسترش صحیح این علم ارزشمندتر از ارزش ریالی پروژه می باشد.

یکی دیگر از موارد موثر در قیمت پله فرم و طرح آن پله است. زمانیکه پله بنا به سلیقه مشتری و یا جبر محیط، به صورت ترکیب طرح گرد و مستقیم طراحی می شود قیمت ساخت قطعات مختلف کمی بیشتر از قیمت پله یکپارچه گرد و یا قیمت پله یکپارچه مستقیم است. چرا که تولید و نصب این قطعات موجب صرف زمان و تخصص بیشتر است تا به خوبی و کاملا دقیق در کنار هم قرار گیرند.

بنابراین آیتم طراحی مورد دیگری هست که در قیمت پله موثر هست که بعضا می توان با برخی آفرها آن را مرتفع ساخت.

عوامل موثر در قیمت پله در بخش تولید و نصب پله

یک مورد دیگه که باعث کاهش قیمت پله بعد از تولید و نصب می باشد؛ اجرای پله در محل پروژه مشتری است که به مشتریان ویژه پیشنهاد می شود. این یک آفر محسوب میشود که می تواند به برخی مشتریان ارائه گردد.

البته گاهی شرایط پروژه به صورتی باشد که اجبارا می بایست اجرا در محل صورت پذیرد. از جمله اینکه زمانی مشتری به سازنده پله مراجعه می کند که تمام بخش های پروژه را اجرا کرده و حتی به مرحله نازک کاری هم رسیده است. در این صورت ممکن است محدودیت های زیادی برای حمل و انتقال پله به محل نصب آن وجود داشته باشد که حتی با چند تیکه ساختن و لولا گذاری پله هم امکان برطرف کردن این محدودیت ها وجود نداشته باشد. در این صورت ما به مشتری خود پیشنهاد میکنیم تا قطعات ساخت پله طراحی، برش و به محل منتقل شود. در این حالت قیمت پله برای مشتری در مجموع با توجه به نوع اجرای آن می تواند کمتر و یا بیشتر خواهد شد. حال به بررسی دلایل این مورد می پردازیم:

– حمل پلکان ساخته شده به صورت یکپارچه مستلزم کرایه خاور بزرگتر برای حمل از کارگاه شرکت تولید کننده به محل پروژه می باشد که قیمت آن قابل توجه خواهد بود. در صورتی که حمل قطعات برش خورده پله می تواند با یک وانت انجام پذیرد.

– انتقال پله ساخته شده گاهی بدون وجود جرثقیل بزرگ امکان پذیر نیست. وزن جرثقیل بر اساس مسافت انتقال پله و وزن آن تعیین می شود. هرچه پله بزرگ تر و و طول مسافت افقی و عمودی جابجایی آن بیشتر باشد کرایه جرثقیل سنگین تر ضرورت می یابد. در صورتی که حمل قطعات پله به کمک چند فرد حاضر در محل پروژه نیز امکان پذیر خواهد بود.

پله ای که بطور کامل در کارگاه ساخته می شود هزینه تولید آن با ابزار، سیستم های کارگاه و متخصصان حاضر در کارگاه را بر مشتری متحمل می سازد. البته ناگفته نماند که شما قیمت دریافت پله ای مهندسی و مطمئن را پرداخت می کنید. پس از تولید در نظر بگیرید که تیم نصب هر شرکتی برای نصب می بایست در محل حضور یابند. بنابراین شما قیمت نصب آن گروه را نیز پرداخت می نمایید.

اما در صورتی که پله قرار هست در محل اجرا و نصب شود، افراد هردو تیم به تعداد لازم و همزمان در محل پروژه حضور دارند و این هزینه های تولید و نصب شما را یکی میکند که طبیعتا کمتر از قیمت پله در حالت قبل است. گرچه در این حالت نیز شما به محصول نهایی مهندسی دست پیدا خواهید کرد. چرا که مجموعه ما (ایران استیرز) قطعات را بوسیله دستگاه لیزر برش می دهد و مونتاژ شده به محل پروژه منتقل میکند. بنابراین از ایمنی و دقت این پله نیز ما به شما اطمینان می دهیم.

همانطور که مشاهده فرمودید موارد زیادی هست که می تواند بر روی قیمت پله تاثیرگذار باشد و بعضا گاهی همین موارد باعث می شود تا مشتری در تماس اول با شرکت سازنده قیمت دقیق دریافت نکند. به نظرم مشتری از این عدم دسترسی سریع به قیمت کامل پله می بایست خوشحال باشد، چون قرار هست قیمتی را دریافت کند که با محاسبات دقیق و بررسی نکته به نکته محل پله انجام می گیرد. بنابراین پله ای که سفارش می دهد نیز دارای دقت بسیار زیاد است که توسط افراد متخصص طراحی، تولید و نصب می شود. پس لطفا هر قیمتی را که از افراد سازنده (آهنگر) و یا شرکت های سازنده دریافت می کنید را با حساسیت بیشتر بررسی کنید و نسبت به سفارش آن اقدام نمایید.

پله بزرگترین مجسمه یک مکان است که به راحتی سایر اقلام محل قابل تغییر و تعویض نیست و تقریبا تا پایان عمر آن بنا در آن باقی می ماند. بنابراین این حق شماست که پله ای زیبا، موردپسند و کاملا ایمن و مهندسی دریافت کنید.

با انتخاب شرکت با تجربه برای تولید و اجرای پله دوبلکس میتوانید  پله دوبلکسی را در پروژه های ساختمانی پیاده سازی کنید که با توجه به پروژه شما بهترین قیمت را برای شما در بر داشته باشد

مطلب پله دوبلکس ارزان که بخش اول این مطلب درباره عوامل مواد اولیه در قیمت پله دوبلکس بود را مطالعه بفرمایید