• تلفن: 02144742557
  • ایمیل: info@iranstairs.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

پله گرد تک محور کنسولی داخلی – تهران- مقدس اردبیلی

نقشه پله گرد
پله گرد تک محور
نمای پله گرد
پلان پله گرد

پله گرد تک محور کنسولی داخلی – تهران- مقدس اردبیلی

تاریخ                اسفند 97
موقعیت          تهران-مقدس اردبیلی
ابعاد وید           160*160 سانتیمتر
ارتفاع طبقه       360 سانتیمتر
مدل اجرا          پله گرد کنسولی داخلی

پله پیچ اجرا شده در یکی دیگر از واحدهای تجاری پاساژ دایاموند واقع در خیابان مقدس اردبیلی شهر تهران می باشد. با توجه به تجاری بودن ملک، ارزش و محدودیت فضایی موجود، حداقل ابعادی که برای طراحی می توان از آن بهره برد فضای مربع شکل با طول و عرض 160 سانتیمتر می باشد.  از ابعاد مذکور نیز می بایست فضایی برای نازک کاری و اجرای نرده درنظر گرفته شود. بنابراین پله ای به فرم دایره با قطر بیرونی 140 سانتیمتر ابعادیست که در نهایت به آن رسیدیم.

طول کف پله در این پله 53 سانتیمتر می باشد که با توجه به محدودیت ها برای تردد یک فرد مناسب می باشد. ارتفاع هر کف پله در حدود 22.5 می باشد. در نگاه اول شاید به نظر شما این ارتفاع زیاد باشد اما توجه داشته باشید که بهترین طرح آن طرحیست که با توجه به نیازها و محدودیت های محل و در عین حال با رعایت استانداردها طراحی شود.

در این مدل اجرا، در صورتی که از طرفین محدودیتی وجود نداشته باشد کف پله ها را از سر آزاد آن می توان به اندازه 3 الی 5 سانتیمتر افزایش داد. این افزایش سطح به وسیله کف پله نهایی آن (ممکن است سنگ باشد و یا چوب) صورت می پذیرد.

این پله دوبلکس بهترین نوع پله در فضاهای کوچک است که از نظر قیمت، با توجه به کارایی آن دارای ارزش می باشد . این پله کنسولی پرطرفدار ترین نمونه اجرایی در بین مشتریان و طراحان می باشد. این نوع اجرا که جزو سبک های مدرن به شمار می آید از طول کف پله 50 سانتیمتر الی 85 سانتیمتر قابل اجرا می باشد.

اتصال در پلکان کنسولی:

در این نوع پله، به دلیل وجود یک باکس (در شعاع داخلی و یا شعاع خارجی) اتصال پله به زمین از طریق یک صفحه اتصال (Plate) در نقطه شروع پله در طبقه پایین و دو یا سه صفحه در نقطه اتصال در بخش خروجی پله در بالا انجام می شود. بسته به اینکه پلکان در کدام قسمت ساختمان قرار است نصب شود و سیستم سازه به چه صورت است تعداد پلیت های قسمت خروجی پله تعیین می شود.