• تلفن: 02144742557
  • ایمیل: info@iranstairs.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

پله گرد تک محور کنسولی داخلی- تهران

پله گرد تک محور کنسولی – تهران

تاریخ                 اردیبهشت 97
موقعیت             تهران- مسیل باختر
ابعاد وید            235* 235 سانتیمتر
ارتفاع طبقه        481 سانتیمتر
مدل اجرا           تک محور کنسولی از داخل

 

برای یک فست فود در محدوده مسیل باختر پله ای می بایست طراحی و اجرا شود که علاوه بر تردد افراد عام، پرسنلی که سفارش مشتری را تحویل می دهند، از آن استفاده می کنند. بنابراین راحتی و امنیت پله مهمترین بخش طراحی در این فضای کوچک بود.

یکی دیگر از خطوط راهنمای طراحی موقعیت شروع و پایان پله بود که می بایست در مقابل درب ورودی مجموعه قرار می گرفت.

با توجه به ابعاد کمی که در اختیار داریم و در حدود 235*235 سانتیمتر می باشد، الزاما مجبور به اجرا و طراحی پله حول لوله نیستیم. پله تک محور کنسولی داخلی به دلیل شعاع بازتر در بخش داخلی دارای پاخور بهتر و بیشتر نسبت به پله حول لوله می باشد. بنابراین تردد از آن راحت خواهد بود. و این مورد یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل پیشنهاد ما به مشتری بود. دلیل دیگر که اهمیت آن نیز کم نیست، زیبایی این سازه و حس معلق بودن کف پله های آن در فضاست.

هنگام اجرا در صورت تمایل مشتری، می توانیم فضای مربع شکل وید را با شعاعی یکسان با پله بصورت، منحنی و یا گرد بوسیله تیرآهن نورد شده پوشش دهیم. کاری که در این پروژه صورت پذیرفت.

شاسی در بخش داخلی پله پیچ به دلیل ارتفاع زیادی که دارد نیاز نرده را کمرنگ تر می کند. به همین دلیل فقط در بخش بیرونی نرده تعبیه می شود. کف پله های سنگ نیز مناسب ترین انتخاب برای این فضا به جهت نگهداری و نظافت راحت تر آن می باشد.