• تلفن: 02144742557
  • ایمیل: info@iranstairs.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

پله گرد تک محور کنسولی مستقیم- تهران

پله گرد تک محور کنسولی مستقیم – تهران

تاریخ                 خرداد 97
موقعیت             تهران- میدان احتشامیه
ابعاد وید            اتصال به بالکن (بدون وید)
ارتفاع طبقه        258 سانتیمتر
مدل اجرا           تک محور کنسولی مستقیم

پروژه متعلق به کافه شیرینی در محدوده پاسداران می باشد که در کاربری گذشته آن دسترسی به نیم طبقه بالا از طریق پله ساخت همکاران آهنگر صورت پذیرفته بود که تصویر آن را مشاهده می کنید. با وجود تردد افراد مختلف و عامی از این پله، استحکام و راحتی لازم را برای کاربران فراهم نمی کرد. بنابراین برای کاربری جدید که فضایی مدرن و زیبایی می باشد می بایست پله ای زیبا و مناسب درنظر گرفته شود.

ذهنیت طراحی پله در این فضا توجه به دکوراسیون مدرن محیط و دسترسی افراد مختلف با سنین متفاوت جهت اقامت کوتاه مدت در طبقه بالایی این کافه می باشد. بنابراین می بایست طرحی ارائه گردد که از نظر تولید و اجرا متناسب با دکور سایر قسمت ها باشد و تردد از آن راحت و بی خطر صورت پذیرد.
فضای در نظر گرفته شده برای پله در کنار پنجره ای مشرف به محوطه و خیابان اصلی می باشد. در کنار این پله فضای پذیرش و صندوق کافه شیرینی است که در جهت دهی به طرح پله نقش موثری دارد. تصویر ارائه شده سه بعدی اولیه از ذهنیت مشتری در رابطه با دکوراسیون فضا می باشد که با توجه به شرایط تا پایان پروژه دستخوش تغییرات خواهد شد.

پله ای ایمن و راحت
به منظور تردد راحت افراد در سنین مختلف طراحی پله ای مستقیم مناسب تر و مدرن می باشد. با توجه به اینکه کف پله های مستقیم دارای پاخور (ابعاد کف پله) یکسان در سرتاسر آن می باشد استفاده از این پله ایمن تر و راحت تر است. با توجه به ابعاد طولی و عرضی فضای موجود، کف پله ها دارای طول 80 سانتی متر و عرض 28 سانتی متر (پاخور) می باشد. این عرض ارائه شده، عرض مفید کف پله است که بسته به نوع و مدل کف پله نهایی (پوشش داده شده) عرض آبچکان نیز به آن اضافه می گردد.

بهره وری حداکثری از فضا
در این فضا با توجه به تجاری بودن ملک، ارزش هر مترمربع از آن کاملا مشهود می باشد بنابراین می بایست طرحی در نظر گرفته شود که حداقل سطح اشغال در طبقه شروع پله را داشته باشد و فضای بیشتری در اختیار کاربر قرار دهد. طرح مستقیم به دلیل نداشتن شعاع و انحنا تنها به میزان طول و عرض درنظر گرفته شده در طرح فضا را به خود اختصاص می دهد.
همچنین با درنظر گرفتن فضای پذیرش در جوار این پله شروع و جهت پله می بایست در سمتی باشد که رفت و آمد افراد بر روی آن، با افراد حاضر در بخش صندوق تداخل نداشته باشد. همچنین در نظر گرفتن ورودی آن در مقابل درب ورودی مجموعه حس دعوت کنندگی را به مشتری القا می کند.  در این مورد زیبایی و هیجان طرح منحنی در برابر کاربردی بودن طرح مستقیم کم رنگ تر می شود.

عدم جلوگیری از انتقال نور و دید به محوطه
این پله در مقابل پنجره ای شیشه ای نسبتا بزرگ می باشد که از بیرون به سمت داخل دید گسترده ای دارد. سازه پله باید به گونه ای باشد که مانع دید نشود. یکی از  شروط مهم در تبلیغ و نمایش درست کالا شفافیت و در معرض دید بودن محیط کار برای عموم است. با در نظر گرفتن سازه به صورت تک محور کنسولی این شرط مهیا می گردد. سازه تک محور کنسولی با داشتن یک شاسی و کف پله های کنسول شده دارای ظرافت و زیبایی منحصر بفرد است که تردد از آن نیز می تواند هیجان انگیز باشد.
به همین دلیل نرده انتخابی برای این پله تک محور کنسولی هم می بایست شفاف و ظریف باشد. پیشنهاد اول همکاران ما در شرکت سپکو برای انتخاب نرده، مدل ترکیبی شیشه و آلومینیوم بود که با توجه به دکوراسیون سایر بخش ها و تاکید مشتری بر استفاده از دو رنگ طلایی و سفید مدل نرده آلومینیومی طرح فرانسوی مورد تایید قرار گرفت.
مناسب ترین طرح برای هر فضا طرحیست که تابع شرایط و درخور آن باشد. بنابراین در ابتدا نیازهای پروژه را بررسی نمایید تا متناسب با آن تدابیر لازم سنجیده و فراهم شود.

پله دکوراتیو مانند پله بنایی صلب و حجیم نیست. شما می توانید به همان صورتی که در تصویر سمت راست مشاهده می کنید پیشانی پله را باز بگذارید و به این شکل آن را پوشش دهید. در این حالت حس معلق بودن کف پله ملموس تر و نمایان تر می باشد. اما این تنها روش پیش روی شما برای دکور پله نیست؛ شما می توانید مانند مشتری عزیز ما کل کف پله را بپوشانید و در نهایت آن را نورپردازی کنید.