• تلفن: 02144742557
  • ایمیل: info@iranstairs.ir
  • ساعات کاری: 09:00-17:00

پله گرد زیر محور کنسولی

پله گرد زیر محور
نمونه عکس پله گرد

پله گرد زیر محور کنسولی مستقیم

تاریخ              دی 96
موقعیت          تهران – شریعتی
ابعاد وید          100 * 450 سانتیمتر
ارتفاع طبقه      284 سانتیمتر
مدل اجرا          زیرمحور کنسولی

پله مذکور برای یک نمایشگاه اتومبیل واقع در محدوده خیابان شریعتی اجرا شده است.

کارفرمای گرامی از قبل ذهنیتی مبنی بر اجرای پله به صورت کنسولی داشتند ولیکن این پله می بایست با عرض کف پله در حدود 1 متر اجرا می شد. همانطور که در سایر پله های کنسولی خدمتتون عرض کرده بودیم، پله کنسولی با عرض باکس 7 سانتیمتر برای کف پله ای با عرض 85 سانتیمتر پاسخگو خواهد بود. در صورتی که بخواهید کف پله ای با عرض بیشتر داشته باشید و پله همچنان به صورت کنسول اجرا شود می بایست برای حفظ امنیت پله و جلوگیری از پیچش های احتمالی کف پله ها، عرض باکس، و متعاقبا هزینه اجرای این پله افزایش یابد که مقرون به صرفه نخواهد بود.

 

بهترین حالت در این موارد اجرای پله به صورت زیر محور کنسول شده می باشد. یعنی شاسی زیر کف پله ها بجای اینکه در محور مرکزی قرار بگیرد به یک سمت منتقل شود. که البته این جابجایی با محاسبات و درنظر گرفتن موارد فنی مختلف امکان پذیر می باشد.

متراژ طولی ای که در این پروژه در اختیار ما قرار می گرفت در حدود 5 متر است. پله به صورت L شکل، با نرده شیشه ای و مدل زیر محور اجرا شده است. ارتفاع هر کف پله نسبت به کف پله بعدی در حدود 20 سانتیمتر است که برای کابرهای این فضا ارتفاعی استاندارد می باشد. درست است که به دلیل عدم وجود وید (محدوده پله ای که در سقف باز می شود) ما محدودیتی برای اضافه کردن پله بیشتر و کاهش این ارتفاع نداریم ولیکن اضافه کردن پله های بیشتر باعث می شود فضای بیشتری از این نمایشگاه گرفته شود. بنابراین با رعایت استاندارد و راحتی کاربر 14 عدد پله در طراحی درنظر گرفته شده است.

یزان پاخور (جای پا بر روی کف پله) 30 سانتیمتر می باشد که برای یک تردد راحت و ایمن کاملا استاندارد است. کف پله ها همانند کف مغازه با سنگ مرمر مشکی رگه دار پوشش داده شده است.

نرده شیشه ای به بیشتر نمایان شدن پله کمک بسیاری میکند. نرده در عین حال که ایمنی کاربر را حفظ میکند مانعی برای دیده شدن فرم پله و موقعیت کف پله ها نشده است بعلاوه رنگ دودی آن با رنگ کلی دکور محیط هماهنگ است.